Helse

Erstattes først ved havari

Trang økonomi ved Oslo universitetssykehus går ut over utstyrsparken:

PÅ OVERTID: Foretakstillitsvalgt for Radiografforbundet Eli Skorpen på kreftsenteret ved Ullevål sykehus. Stråleterapimaskinen bak henne er av typen Linac og burde ifølge Skorpen skiftes ut hvert tiende til tolvte år. Denne er fra 2006. Fartein RudjordPÅ OVERTID: Foretakstillitsvalgt for Radiografforbundet Eli Skorpen på kreftsenteret ved Ullevål sykehus. Stråleterapimaskinen bak henne er av typen Linac og burde ifølge Skorpen skiftes ut hvert tiende til tolvte år. Denne er fra 2006. Fartein Rudjord

I Oslo universitetssykehus (OUS) sin økonomiske langtidsplan for 2022 til 2025 er investeringsramma til såkalt medisinsk-teknisk utstyr på 1,362 milliarder kroner. Behovet er derimot på 2,062 milliarder, ifølge områdeplanen for medisinsk-teknisk utstyr (MTU).

Du må være abonnent for å lese denne artikkelen

Innenriks

Gruvedrift

Mens miljø­be­ve­gelsen jobber for å stoppe gruvedum­ping i Førde­fjor­den, gjør selskapet Nussir seg klar for å dumpe gruve­av­fall i Reppar­fjorden.

Miljø

Nordic Mining dumper gruve­av­fall selv etter Førde­fjord­dommen. Det kan være straffbart, mener jusspro­fessor.

Transport

Sp, Rødt og MDG vil stramme inn tilgangen på elsparke­sykler