Aksjer

Venter fortsatt

Ba Næringsdepartementet om å lage register over aksjeeierskap:

FORBANNA: Finanspolitisk talsperson for SV Kari Elisabeth Kaski mener det er uforståelig at Næringsdepartementet ikke har løst Stortingets vedtak fra 2014. Foto: Sigve Bremer Mejdal Sigve Bremer MejdalFORBANNA: Finanspolitisk talsperson for SV Kari Elisabeth Kaski mener det er uforståelig at Næringsdepartementet ikke har løst Stortingets vedtak fra 2014. Foto: Sigve Bremer Mejdal Sigve Bremer Mejdal

Vil du vite hvor mye en aksje er verdt, kan det lett sjekkes på nettet. Om du derimot vil se hvem som eier disse aksjene, må du gjennom en lang prosess som ender med et ufullstendig bilde.

Du må være abonnent for å lese denne artikkelen

Innenriks

Historie

Debatten om Pomor­fes­ti­valen gir et feil inntrykk av vardø­væringenes forhold til russerne, mener Arnt-Bjarne Aaronsen.

Transport

Elsparke­sykkel: Skylder på Høyre

Bolig

Ulovlig korttids­utleie er et problem i flere større byer. Kommunene etterlyser en regist­re­rings­ord­ning.