Anmeldelse

I godt selskap

Mikroteaterets intime metode kommer til sin fulle rett i den nesten utålelig pinlige, men styrtmorsomme «Perfekte fremmede».

Publikum kommer tett på skuespillerne når scenene utspiller seg i en vanlig stue inne i en leilighet. FOTO: MIKROTEATRET Publikum kommer tett på skuespillerne når scenene utspiller seg i en vanlig stue inne i en leilighet. FOTO: MIKROTEATRET

Det Norske Mikroteatret i Oslo

Regi, oversettelse og bearbeidelse: Peder Hamdahl Næss.

Dramatikere: Filippo Bologna, Paolo Costella, Paolo Genovese, Paolo Mammini og Rolando Ravello.

Med: Rudy Claes, Vanessa Borgli, Eili Harboe, Jesper Malm, Jonathan Espolin-Johnson, Kai Kenneth Hanson og Espen Sandvik.

Hjemme hos Eva (Vanessa Borgli) og Christian (Jesper Malm) står vinflaskene, spekematen og ansjosen klar. Vi befinner oss i en stue innenfor et galleri på Grünerløkka i Oslo. I midten av rommet står et stort spisebord, og publikum sitter på klappstoler i en sirkel rundt.

Du må være abonnent for å lese denne artikkelen

Kultur

Akademia

Univer­si­te­tene bør klare seg uten Forsk­nings­rådet, mener sosiolog Hannah Løke Kjos. Hun vil bytte ut penge­søk­na­dene med et lotteri.

Kulturtirsdag

Picasso-ut­stil­lingen som har turnert Skan­di­navia, overvelder ikke. Uansett er den en seier for Trondheims ferske PoMo-museum.

Ny norsk sangbok

CC Cowboys’ «Bare fordi du kan» treffer Iver B. Neumann rett i innvollene.