Haiti

Lei innblanding

Haitiere refser internasjonal involvering i landets politikk:

FORSYNTE: Etter mange år med usikkerhet og økende kriminalitet har mange haitiere mistet tillit til myndighetene. FOTO: MATIAS DELACROIX, AP/NTB Matias DelacroixFORSYNTE: Etter mange år med usikkerhet og økende kriminalitet har mange haitiere mistet tillit til myndighetene. FOTO: MATIAS DELACROIX, AP/NTB Matias Delacroix

«Veldig mange av de som kaller seg venner av Haiti, er ikke det. De fleste av dem utnytter landet og bidrar til elendigheten vår», skriver haitiske Milo Milfort i en e-post til Klassekampen.

Du må være abonnent for å lese denne artikkelen

Utenriks

Intervju

Freds­pris­vinner Maria Corina Machado sier i et intervju med Klasse­kam­pen at alle «fredelige og demo­kra­tiske» virke­mid­ler er brukt opp.

Venezuela

På grunn av freds­pri­sen har Norges regjering et spesielt ansvar for å fordømme USAs angrep mot Venezuela, sier Bjørnar Moxnes (R).

Analyse

EU splittes i en desperat jakt på økonomiske løsninger for Ukraina.