Haiti

Lei innblanding

Haitiere refser internasjonal involvering i landets politikk:

FORSYNTE: Etter mange år med usikkerhet og økende kriminalitet har mange haitiere mistet tillit til myndighetene. FOTO: MATIAS DELACROIX, AP/NTB Matias DelacroixFORSYNTE: Etter mange år med usikkerhet og økende kriminalitet har mange haitiere mistet tillit til myndighetene. FOTO: MATIAS DELACROIX, AP/NTB Matias Delacroix

«Veldig mange av de som kaller seg venner av Haiti, er ikke det. De fleste av dem utnytter landet og bidrar til elendigheten vår», skriver haitiske Milo Milfort i en e-post til Klassekampen.

Du må være abonnent for å lese denne artikkelen

Utenriks

Reportasje

Han ble født i Oslo, dømt for spionasje i Danmark. Nesten 50 år senere forteller tyske Jörg Meyer om tilvæ­relsen som hemmelig agent – og kjærlig­heten til norsk litteratur.

Ukraina

En ny fredsplan for Ukraina vurderes nå i Kreml. Tyske soldater under EUs flagg bør inngå i løsningen, mener ledende tysk EU-politiker.

Syria

De syriske kurderne står fast mot kravene fra Damaskus og Tyrkia. Nå øker faren for sammenstøt.