Haiti

Hundrevis bortført i kaoset

Måneder etter attentatet på Haitis president er det ingen stabilitet i sikte:

BRENNHETT: En mann passerer en brennende barrikade i Port-au-Prince på Haiti på lørdag. Det har vært vedvarende protester og opprør i hoved­staden etter at presidenten ble myrdet i juli. FOTO: MATIAS DELACROIX, AP/NTB Matias DelacroixBRENNHETT: En mann passerer en brennende barrikade i Port-au-Prince på Haiti på lørdag. Det har vært vedvarende protester og opprør i hoved­staden etter at presidenten ble myrdet i juli. FOTO: MATIAS DELACROIX, AP/NTB Matias Delacroix

16 amerikanere og en kanadisk statsborger ble kidnappet i den haitiske hovedstaden Port-au-Prince 16. oktober av den kriminelle gjengen, 400 Mawozo. Blant gislene er fem barn. Gjengen skal ha stått bak en rekke drap of bortføringer de siste årene, og den angivelige lederen, Wilson Joseph, har vært etterlyst av politiet i Haiti i et år.

Du må være abonnent for å lese denne artikkelen

Utenriks

Analyse

Trump prøver å ramme både Brasil og Brics-alliansen.

Gaza-krigen

Israel vil ikke garantere varig fred

Reportasje

Østtyske byer sliter med fra­flyt­ting. I den sosia­lis­tiske modellbyen som før het Stal­in­stadt, frister de med gratis bolig. Alt de vil ha i gjengjeld, er litt kjærlighet.