Mot veggen

Må legge ned i egen kommune

ANDØYA-SAKEN: En forsvarsminister fra Andøy har fått jobben med å gi Andøya flystasjon det endelige nådestøtet.

FØRSTE DAG: Odd Roger Enoksen (Sp) er forsvarsminister i den nye regjeringen. Han har full forståelse for frustrasjonen i eget parti og hos andre motstandere av nedleggingen av Andøya flystasjon, men sier at det ikke finnes planer om å gjøre om beslutningen. Christopher OlssønFØRSTE DAG: Odd Roger Enoksen (Sp) er forsvarsminister i den nye regjeringen. Han har full forståelse for frustrasjonen i eget parti og hos andre motstandere av nedleggingen av Andøya flystasjon, men sier at det ikke finnes planer om å gjøre om beslutningen. Christopher Olssøn

Gratulerer med ny jobb og comeback i norsk politikk. Når fikk du tilbud om jobben som forsvarsminister, og hvorfor takket du ja?

Du må være abonnent for å lese denne artikkelen

Mot veggen

Mot veggen

Jonas Gahr Støre klappet ikke etter Trumps FN-tale: – En skarp melding, sier redaktør

Mot veggen

Redak­tør­for­eningen har aldri ekskludert et medlem. Én gang må bli den første, mener Morgen­bladets Ingeborg Misje Bergem, som har meldt seg ut i protest.

Mot veggen

Kristin Clemet er tilhenger av friskoler, men vil ikke ta barn ut av felles­skolen