• Ikke alle norske borgere i Afghanistan har kommet seg ut, men utenriksminister Ine Eriksen Søreide (H) tror det er usannsynlig med en rask løsning for disse. – Det er urealistisk nå å gi håp om at det finnes en rask løsning, sa hun til Aftenposten i går. Fredag landet det siste flyet med evakuerte fra Kabul i Norges evakueringsoperasjon. Det er fortsatt norske borgere i Afghanistan som ønsker å reise ut av landet, og Utenriksdepartementet fører en liste over disse. De opplyser ikke hvor mange som står på lista. Til sammen har Norge evakuert rundt 1100 personer fra Afghanistan. ©NTB

Du må være abonnent for å lese denne artikkelen

Politikk

Ministernes mester

Å være statsråd er en umulig jobb, skal vi tro samfunns­top­pene på Arendal­suka. Men én av Ap-ministrene klarer å imponere selv Erna Solberg.

Formuesskatt

Formues­skatten er nødvendig for å sikre at den økonomiske eliten betalar skatt, seier sjeføkonom i LO Roger Bjørnstad.

Formuesskatt

Halve Norge vil kutte i formues­skatten, men blant Ap-velgere vil 69 prosent beholde den, viser Klasse­kam­pens nye under­sø­kelse.