Palestina

Er redd for å gå ut av døra

Gazas barn sliter med tunge krigstraumer:

REDD: Sjuåringen Suzy Ishkontana er en av mange barn som sliter etter forrige krig mot Gazastripa. FOTO: FELIPE DANA, AP/NTB Felipe DanaREDD: Sjuåringen Suzy Ishkontana er en av mange barn som sliter etter forrige krig mot Gazastripa. FOTO: FELIPE DANA, AP/NTB Felipe Dana

Sju år gamle Suzy Iskhontana klamrer seg til de nye lekene og klærne sine, men aller mest til faren sin. I fire timer lå de atskilt under ruinene av familiens hus. Nå er hun livredd for å slippe ham av syne, redd for å snakke med slektninger og redd for å gå ut.

Du må være abonnent for å lese denne artikkelen

Utenriks

Analyse

USA bruker sin kontroll over Iraks oljeinn­tekter til å presse landets regjering til å føye seg etter sine krav.

Latvia

Latvia vil utvise den russiske eksil­jour­na­listen Leonid Ragozin for angivelig å løpe Putins ærend. Saken illust­rerer et stadig trangere ytringsrom rundt Ukraina-krigen, mener Russland-kjennere.

Reportasje

Om tre uker går Israel til sitt første valg etter den største sikkerhets­katastrofen i landets historie. For mange er Benjamin Netanyahu fortsatt den eneste som kan redde dem.