Helse

Kjemper mot intens smerte

LAR-pasient har ventet over ett år på hjelp for smertelindring til tross for omfattende brannskader:

UTHOLDELIG: – Jeg er utrolig overrasket over at jeg har klart å holde ut så lenge, sier LAR-pasient Bjørn Ove Skråmestø om smertene av brann­skadene han fikk i fjor. Han har ventet over et år på adekvat smertelindring. Hedvig IdåsUTHOLDELIG: – Jeg er utrolig overrasket over at jeg har klart å holde ut så lenge, sier LAR-pasient Bjørn Ove Skråmestø om smertene av brann­skadene han fikk i fjor. Han har ventet over et år på adekvat smertelindring. Hedvig Idås

Ingen dager passerer uten smerter for Bjørn Ove Skråmestø (52).

Du må være abonnent for å lese denne artikkelen

Innenriks

Statsbudsjettet

I fjor reddet Aps budsjett­part­nere folke­høg­sko­lene, skognæ­ringen og Antira­sistisk Senter. Nå foreslår regje­ringen å nulle de andre partienes seire.

Sametinget

Sametinget ville ha mer penger fra stats­bud­sjettet for å rette opp fornorsknings­politikk, men fikk nei fra regje­ringen.

Arbeidsliv

Etter to ukers streik ved omsorgs­bedrifter står LO og NHO langt fra hverandre. Tina Nguyen håper og tror arbeids­giverne vil komme dem i møte snart.