Valg

Rekordmåling for Rødt

Rødt fortsetter framgangen på partimålingene, og partiet er inne med 11 mandater:

VETERAN: Tidligere RV-politiker Erling Folkvord mener Rødt er et tydeligere arbeiderparti enn de som kaller seg det. Hanne Marie Lenth SolbøVETERAN: Tidligere RV-politiker Erling Folkvord mener Rødt er et tydeligere arbeiderparti enn de som kaller seg det. Hanne Marie Lenth Solbø

Rødt gjør sin beste måling noensinne i Klassekampen og Nationens partibarometer for juli. Med en oppslutning på 6 prosentpoeng ligger partiet trygt over sperregrensa og er inne på Stortinget med 11 mandater.

Du må være abonnent for å lese denne artikkelen

Politikk

Statsbudsjett

I Skaun har kommunen vært tvunget til å legge ned to skoler på to år. Ordfører Gunn Iversen Stokke (Sp) er skuffet over regje­ringens budsjett­for­slag.

Arbeidsliv

Regje­ringen øker ikke fribeløpet for uføre. – Til­lits­brudd, sier Elisabeth Thoresen i AAP-aksjonen

Statsbudsjett

Senter­par­tiet tykkjer Aps forslag til stats­bud­sjett er så dårleg at det ikkje er vits å forhandle.