22. juli

Savner samtale

Utøya-sjefen om 22. juli: Vi har hatt berøringsangst.

TI ÅR: Jørgen Watne Frydnes er daglig leder for Utøya i de ti årene som er gått siden terrorangrepet i 2011. FOTO: HÅKON MOSVOLD LARSEN, NTB Hegnhuset på Utøya er nå et minne- og læresenter som er bygget rundt og over kafébygget der 13 ungdommer ble drept under terrorangrepet 22. juli 2011. Til høyre ses deler av teltplassen. Foto: Håkon Mosvold Larsen / NTB Håkon Mosvold LarsenTI ÅR: Jørgen Watne Frydnes er daglig leder for Utøya i de ti årene som er gått siden terrorangrepet i 2011. FOTO: HÅKON MOSVOLD LARSEN, NTB Hegnhuset på Utøya er nå et minne- og læresenter som er bygget rundt og over kafébygget der 13 ungdommer ble drept under terrorangrepet 22. juli 2011. Til høyre ses deler av teltplassen. Foto: Håkon Mosvold Larsen / NTB Håkon Mosvold Larsen

Snart ti år er gått siden terroren på Utøya, men fortsatt har vi mye å lære, mener daglig leder på Utøya og Ap-politiker Jørgen Watne Frydnes. Først og fremst må vi lære å snakke sammen, tror han.

Du må være abonnent for å lese denne artikkelen

Innenriks

Barnevern

Forfatter Sverre Holm-Nilsen mener barne­verns­barn er særlig utsatt for å bli rekruttert av kriminelle nettverk.

Ukraina

Den russiske responsen på det diplo­ma­tiske sporet til Noreg og Finland vitnar om forhand­lings­vilje, seiar Julie Wilhelmsen.

Kraft

Når kommer havvind i Norge til å tjene nok penger til å være lønnsomt? Aldri, ifølge nye bereg­ninger fra Statnett.