Atløybrev

Hjerten på stjerten

ATLØY, 16. JUNI 2021

Kjære venner! Jeg hadde tenkt å skrive ei bok, «Alt om fatter’n». Men hvem veit alt om noen? Jeg visste at faren min likte å brodere æljer, men hva hadde gutten Per tenkt og følt da han var tolv? Kanskje «Skoen på moen» er bedre? spurte jeg Janne; fatter’n likte å gå på furumoene mot Sigernessjøen. Nå var den uerstattelige naturen og dyrelivet der riktignok utsletta av en golfbane, og faren din gikk vel ofte med støvler, ikke sko, i skauen? sa Janne, kan du ikke heller skrive noe herfra, «Røya på øya», «gøy på en øy» eller noe?

Du må være abonnent for å lese denne artikkelen

Kultur

Medier

Wall Street Journal sier ja til KI-genererte debatt­inn­legg. Dags­avi­sens debatt­re­daktør er skeptisk til å sette data­skrev­ne tekster på trykk.

På tampen

Yayoi Kusamas (1929–2026) enorme po­pu­la­ritet skyldes ikke bare at kunst­ver­kene fungerer som utmerkede selfieku­lisser.

Kommentar

Endeleg ein god notidsfilm om andre verdskrig.