Notert

Tilbake i mediearkivet

NOTERT:

FOTO: STIAN LYSBERG SOLUM, NTB Stian Lysberg SolumFOTO: STIAN LYSBERG SOLUM, NTB Stian Lysberg Solum

Retriever og Dagens Næringsliv har inngått en avtale som innebærer «en fullverdig overvåking av DNs redaksjonelle innhold». Dagens Næringsliv vant i desember et søksmål mot Retriever, som de mente drev med ulovlig medieovervåking. Saken fra tingretten ble anket, men forliket innebærer at ankesaken for Borgarting lagmannsrett vil bli hevet. – Nå har vi sikret en god løsning på denne tvisten og satt klare rammer for bruken av vårt innhold gjennom avtale om medieovervåking, sier sjefredaktør Amund Djuve i DN. ©NTB

Du må være abonnent for å lese denne artikkelen

Kultur

Bøker

Norske kommuner bruker stadig mindre penger på innkjøp av fysiske skolebøker. Pappa Rudi Leo Johan Johansen har tatt saken i egne hender.

Ideer

Ved årtu­sen­skiftet bygde to brødre en middel­al­derby i Skåne. Arki­tek­tur­opp­røret har gitt Jakriborg en ny runde i rampelyset.

Ved veis ende

Den kenyanske forfat­teren Ngugi wa Thiong’o er død. Kjernen i hans bøker var afrikansk stolthet og identitet.