Fiskeri

– Strategien bør forankres i Stortinget

KRITISK: Aps Cecilie Myrseth kaller det «strategiarbeid på speed». © FOTO: OLE BERG-RUSTEN, NTB Ole Berg-RustenKRITISK: Aps Cecilie Myrseth kaller det «strategiarbeid på speed». © FOTO: OLE BERG-RUSTEN, NTB Ole Berg-Rusten

For fem år siden fikk regjeringen fremmet og vedtatt en havbruksmelding i Stortinget. Nå er det en strategi som fremmes, og den skal ikke behandles i Stortinget.

Du må være abonnent for å lese denne artikkelen

Politikk

Pensjon

Regje­ringens nye sliter­pensjon har strenge krav. Men hele 70 prosent av ar­beids­føre vil kunne velge ordningen, ifølge Kjersti Stenseng (Ap).

Strøm

Partiet har knallharde krav før norgespris-for­hand­lin­gene: De vil at studenter og personer i kommunal bolig skal få slippe til i ordningen.

Fremskrittspartiet

I 2018 mente han at det ikke var trygt for unge jenter i FpU. Nå sier Mats Ramo at håndte­ringen av varsler i Frp har blitt mye bedre.