Bustad

Tek tak i bustadkupping

Utval vil gjere «kupping» mindre gunstig – foreslår ny eigedomsmeklarlov:

JAKT: Det kan bli vanskelegare å «kuppe» bustadar i framtida. FOTO: GORM KALLESTAD, NTB Gorm KallestadJAKT: Det kan bli vanskelegare å «kuppe» bustadar i framtida. FOTO: GORM KALLESTAD, NTB Gorm Kallestad

Utvalet meiner ein bør behalde dagens system med bodrundar med open, stigande budgivning, men meiner ikkje det er behov for å lovfeste dette. Dei meiner likevel at det bør innførast reglar som motverkar uønskt bodgiving.

Du må være abonnent for å lese denne artikkelen

Politikk

Raudt

Jorunn Folkvord fell ned på lista, og det er kamp om andre­plas­sen. I ei lukka Facebook-gruppe etterspør gruppe­lei­ar Siavash Mobasheri svar frå nomi­na­sjons­ko­mi­teen.

Norgespris

Regje­ringen lar de fattigste ta regningen

Helse

Om barnet trenger tannre­gu­le­ring, skal staten ta hele regningen. Det er kravet fra SVs Kirsti Bergstø, som nå tjuv­star­ter budsjett­for­hand­lin­gene med Ap.