Notert

Ber Raymond åpne

NOTERT:

FOTO: OLE BERG-RUSTEN, NTB Ole Berg-RustenFOTO: OLE BERG-RUSTEN, NTB Ole Berg-Rusten

Kulturlivet i Oslo har vært nedstengt i seks måneder. Kulturminister Abid Q. Raja (V) ber nå byrådslederen i Oslo om å prioritere kulturen. – Oslos befolkning trenger å være på teater, kino og være på operaen, sier Raja til Avisa Oslo. Byrådsleder Raymond Johansen (Ap) ber Raja feie for egen dør. – Raja har selv oppfordret kulturlivet til aktivitet, men ikke vært i stand til å skaffe til veie økonomisk støtte til alle som faktisk fulgte oppfordringen hans, sier Johansen.©NTB

Du må være abonnent for å lese denne artikkelen

Kultur

Kunstig intelligens

Advarer digi­ta­li­se­rings­mi­nis­teren: – Det er farlig å innføre denne tekno­lo­gien ukritisk

Medier

Både toppsjefen og nyhets­di­rek­tøren i BBC har trukket seg. Nå får høyresida vann på mølla, tror medieviter Vilde Schanke Sundet.

Kulturtirsdag

Ingen kan tvinges til å lese. Men når univer­si­tets­stu­denter under fullt navn forteller NRK at de ikke leser pensum, må noe skje.