Notert

153 søker pressestøtte

NOTERT:

FOTO: TERJE PEDERSEN, NTB Terje PedersenFOTO: TERJE PEDERSEN, NTB Terje Pedersen

Til sammen 153 aviser over hele landet har søkt på de 370 millionene som Medietilsynet skal dele ut i pressestøtte i år. Fire aviser søker for første gang: Dette er nettavisene Nidaros, Subjekt og aldrimer.no, samt papiravisa Varden. Først til høsten får de svar på søknaden. – Medietilsynet skal nå vurdere hver enkelt søker grundig opp mot de ulike kriteriene for å se om publikasjonene er kvalifisert til å få støtte, sier direktør Mari Velsand i Medietilsynet. Produksjonstilskuddet likestiller papir- og nettaviser. ©NTB

Du må være abonnent for å lese denne artikkelen

Kultur

Bøker

Tusenvis av ukrainske barn får ikke bøker til skolestart etter at opptil 8 millioner bøker skal være ødelagt i et russisk drone­an­grep.

Scenekunst

Etter enda et avslag fra Kultur­rådet legger Verdens­teatret ned drifta. - Sender et fryktelig dårlig signal når det er så vanskelig for kompanier i verdens­klasse å overleve, sier Therese Bjørneboe.

Akademia

Forsk­nings­rådet er for dyrt i drift og burde inn­skren­kes, hevder flere profes­sorer.