Vil danse med den som byr opp

Veteranen

MDGs landsstyre pekte i september i fjor på et samarbeid med venstresida etter høstens valg, men døra mot høyre holdes likevel på gløtt. Det er rett strategi, istemmer partiveteran Jan Bojer Vindheim. – I dagens situasjon er det riktig å støtte et regjeringsskifte, men jeg vil hevde at MDG ikke bør gå inn i regjering. Vi skal ikke for all framtid si at vi ikke kan skifte regjeringspartnere. Men det skal to til for å danse tango, og foreløpig har verken Jonas eller Erna bydd opp til dans.

Du må være abonnent for å lese denne artikkelen

Politikk

Politikk

Selv om venstre­sida vant valget, har høyresida grunn til optimisme. Valgfors­kere mener det er en ideologisk høyre­drei­ning blant de yngre.

Datasenter

Regje­ringen har ikke levert på bestil­lingen om et forbud mot krypto­ut­vinning i Norge. Etter flere år er tålmo­dig­heten på Stortinget over.

Politikk

Rødt og SV vil ha seg frabedt påstanden om at de ikke tar sykefra­været på alvor. Det er løsningene til helse­mi­nis­teren som er feil, mener SV-nestleder Marian Hussein.