Russland

Skeptisk til Sputnik-stikket

Sputnik V-vaksinen er en internasjonal kjempesuksess, men i russerne er fortsatt usikre:

LIVET GÅR VIDERE: 8. mars var folk ute for å kjøpe blomster til kvinnedagen, en viktig del av russisk kvinnedagsfeiring. Munnbindene er stort sett på, men vaksineringen går treigt i Russland. FOTO: ALEXANDER ZEMLIANITSJENKO, AP/NTB Alexander ZemlianichenkoLIVET GÅR VIDERE: 8. mars var folk ute for å kjøpe blomster til kvinnedagen, en viktig del av russisk kvinnedagsfeiring. Munnbindene er stort sett på, men vaksineringen går treigt i Russland. FOTO: ALEXANDER ZEMLIANITSJENKO, AP/NTB Alexander Zemlianichenko

– De sier at det på hvert eneste gatehjørne vil stå minibusser med vaksiner klare til de som kommer forbi. Det eneste problemet er at jeg fortsatt ikke har møtt noen som er villig til å ta den.

Du må være abonnent for å lese denne artikkelen

Utenriks

Ukraina

En ny europeisk-amerikansk plan skal bane vei for fred i Ukraina. Men Trumps diesel­av­tale kan sette kjepper i hjulene.

Reportasje

Mens Israel går til valg, balanserer pa­le­sti­nere på den nordlige Vest­bred­den mellom økonomisk ruin og livsfare.

Handel

Etter intensive forhand­linger har EU fått gjen­nom­slag i et krav om å halvere importen av kinesiske hybrid­biler. Eksperter kaller det en stor innrøm­melse fra Beijing sin side.