Politikernes nattasang og en lang stripe cola

Politikere i solnedgang

Det er ikke bare vi som klager når våre folkevalgte skal fortelle sine livshistorier. I siste utgave av Weekendavisen lufter journalisten Leny Malacinski sin frustrasjon over danske politikeres biografititler: Omslagene er så kjedelige at man skal «legge en lang bane kokain fram» om man skal klare å holde øynene åpne. Hun nevner noen mindre interessevekkende titler: «Om de fleste og det meste» av Lars Løkke Rasmussen, Per Stig Møllers «Udenrigsminister i krig og fred» og Uffe Elleman-Jensens «Som blad i høst. Mit liv etter politikk».

Du må være abonnent for å lese denne artikkelen

Kultur

Kulturtirsdag

I 2026 skal arkitektur gjenbrukes. Enten det gjelder banker, posthus eller indu­stri­an­legg, har kunstnerne årevis med relevant erfaring.

Bøker

Hvem som utpekes til ny for­lags­sjef, blir avgjørende for om Amedi­a­stif­telsen lykkes med Aschehoug, ifølge Trond Andreassen.

Teater

Teater­kri­ti­kerne refset timingen for forestil­lingen «Sønnen» om Marius Borg Høiby. Nå slår teaterfolk tilbake.