Notert

Satser på Pride-parade

NOTERT:

FOTO: FREDRIK HAGEN, NTB Fredrik HagenFOTO: FREDRIK HAGEN, NTB Fredrik Hagen

Den skeive festivalen Oslo Pride har planer om å gjennomføre store deler av arrangementet som vanlig i år, tilpasset smittevernreglene i juni. Pride Park og Pride House vil i stor grad vil finne sted som vanlig, og også Pride-paraden skal etter planen gjennomføres, men her er ikke detaljene klare. Samtidig vil festivalen, som i år har temaet internasjonal solidaritet, ha arrangementer på internett. Årets festival vil med det belyse den krevende situasjonen for skeive i andre land, som Polen og Tsjetsjenia. ©NTB

Du må være abonnent for å lese denne artikkelen

Kultur

Teknologi

Kristen Nygaards ideer om mennesket og teknologi bør inspirere dagens fagfor­eninger, mener forskere. I dag ville datapio­neren og Nei til EU-lederen fylt 100 år.

Kunst

Europol slår alarm om kunst­ty­ve­rier i ny rapport: Tyvene har blitt volde­li­gere og bruker våpen og eksplo­siver

Musikk

Det er full krig i Musikk-Norge i forkant av Tonos ekstra­or­di­nære årsmøte. Komponist Håkon Thelin frykter for den smale musikken.