Smittevern

Kommuner i nord vurderer karantene

FØRST UTE: Tromsø-ordfører Gunnar Wilhelmsen (Ap). © FOTO: RUNE STOLTZ BERTINUSSEN/NTB Rune Stoltz BertinussenFØRST UTE: Tromsø-ordfører Gunnar Wilhelmsen (Ap). © FOTO: RUNE STOLTZ BERTINUSSEN/NTB Rune Stoltz Bertinussen

NTB har stilt spørsmål til alle ordførere i Nordland og Troms og Finnmark om deres kommune vil vurdere å innføre søringkarantene på grunn av mutantutbruddet i Nordre Follo og nedstengningen av Oslo og ni andre kommuner.

Du må være abonnent for å lese denne artikkelen

Innenriks

Oljefondet

I dag kommer nye etikk­reg­ler for oljefondet. Norsk Folkehjelp-sjefen krever fortsatt nei til atomvåpen og mulighet til å svarte­lis­te verstinger.

Nav

Nav-revolusjon: Skal teste nytt grep for unge

Vi havna på …

… en fore­les­ning om Fridtjof Nansens forskning på slimålens nerve­sys­tem. Den inspirerer fortsatt norske fagmiljø til hjerne­forsk­ning i verdens­klasse.