2500 bosettinger på anbud

NOTERT

FOTO: SEBASTIAN SCHEINER, AP/NTB Sebastian ScheinerFOTO: SEBASTIAN SCHEINER, AP/NTB Sebastian Scheiner

I går varslet den israelske menneskerettighetsorganisasjonen Peace Now at Israel har lagt ut bygging av 2500 bosetterhjem på anbud. Byggingen skal skje på den okkuperte Vestbredden og i Øst-Jerusalem. Bildet viser palestinere i Nazareth i Israel, som demonstrerer mot et besøk av statsminister Benjamin Netanyahu i januar.LE

Du må være abonnent for å lese denne artikkelen

Utenriks

Icc

Sjefak­toren har fått sparken, og USA har trappet opp angrepet på Den inter­na­sjo­nale straffe­dom­stolen. Er retts­in­stansen i Haag så svekket at Benjamin Netanyahu kan slippe unna?

Analyse

«Uso­li­da­risk, uaksep­tabelt og opport­u­nis­tisk».

Vestbredden

Israel gjør alvor av boset­tings­planen som vil dele Vest­bred­den i to. Britenes nye utenriks­mi­nister varsler «omfat­tende tiltak».