Notert

Får ikke saksøke staten

NOTERT:

FOTO: HEIKO JUNGE, NTB Heiko JungeFOTO: HEIKO JUNGE, NTB Heiko Junge

Oslo tingrett vil ikke behandle Discoverys søksmål mot staten der tv-gruppa bestrider forbudet mot pengespillreklame som trådte i kraft ved nyttår. I kjennelsen slår Oslo tingrett fast at søksmålet ikke oppfyller søksmålsvilkårene, skriver Kampanje. Avgjørelsen begrunnes med at søksmålet ikke gjelder et rettskrav siden Medietilsynet ikke har kommet med et pålegg ennå, samt at Discovery ikke har påvist et aktuelt behov for å prøve saken nå. Søksmålet avvises også fordi et eventuelt pålegg vil rette seg mot distributører.©NTB

Du må være abonnent for å lese denne artikkelen

Kultur

Medier

Det Qatar-baserte mediet har dekket krigen i Gaza tett, men nå avslutter de samar­beidet med om lag 20 pressefolk. – Brutalt, sier Sidsel Wold.

Kunst

Lars von Trier har fylt 70, og jubileet markeres med en kunst­ut­stilling på Willumsens Museum – kuratert av filmska­peren selv.

Ny norsk sangbok

For Fawzi Warsame er «Western Union Flows» av Arif Murakami århundrets beste norsk­språk­lige låt.