Korona

Smitten er i ferd med å stabilisere seg

ALVORLIG: Koronasituasjonen i Norge er bedre, men fortsatt alvorlig og usikker. FOTO: JIL YNGLAND, NTB Jil YnglandALVORLIG: Koronasituasjonen i Norge er bedre, men fortsatt alvorlig og usikker. FOTO: JIL YNGLAND, NTB Jil Yngland

– Vi ser tegn til at antall nye smittede som er registrert, har flatet ut. Økningen er ikke sterk, slik den har vært i mange uker før dette, sa FHI-direktør Camilla Stoltenberg på regjeringens koronapressekonferanse i går.

Du må være abonnent for å lese denne artikkelen

Innenriks

Kraft

Selv om Norge skulle tråkke inn datasenter-bremsen, kan etable­ringer i nabolan­dene presse opp kraft­pri­sene, ifølge analy­ti­kere.

Ministernes mester

Barne- og fami­lie­mi­nister Lene Vågslid er «tough on crime», men mykere i møte med et egenrådig embetsverk.

Flyktninger

Regje­ringen, Frp og Høyre avviser alle et forslag om at flykt­nin­ger skal få flytte fra boset­tings­kom­munen sin.