Notert

Bøhler på gavebordet

NOTERT:

FOTO: CHRISTOPHER OLSSØN Christopher OlssønFOTO: CHRISTOPHER OLSSØN Christopher Olssøn

Mangemillionær og investor Jan Petter Sissener har kjøpt inn 337 eksemplarer av Jan Bøhlers bok «Østkantfolk» for å gi den i gave til politikere. På et møte mellom Bøhler og Sissener i sommer ble investoren så overbevist at han la inn en bestilling på 337 bøker, sier han til VG.– Da tenkte jeg at denne boka bør politikere som stadig synser, men ikke har kunnskap, lese. På slutten av møtet sa jeg at den skal jeg donere til regjeringen, Stortinget og bystyret og byrådet i Oslo, sier han.©NTB

Du må være abonnent for å lese denne artikkelen

Kultur

Akademia

Univer­si­te­tene bør klare seg uten Forsk­nings­rådet, mener sosiolog Hannah Løke Kjos. Hun vil bytte ut penge­søk­na­dene med et lotteri.

Kulturtirsdag

Picasso-ut­stil­lingen som har turnert Skan­di­navia, overvelder ikke. Uansett er den en seier for Trondheims ferske PoMo-museum.

Ny norsk sangbok

CC Cowboys’ «Bare fordi du kan» treffer Iver B. Neumann rett i innvollene.