Arbeidsliv

Legefor­eningen tar ut 23 leger i streik

PÅ JOBB: Fastleger er pålagt legevakter i tillegg til jobben som fastlege. Her fra en legetime i Trondheim. FOTO: GORM KALLESTAD, NTB Gorm KallestadPÅ JOBB: Fastleger er pålagt legevakter i tillegg til jobben som fastlege. Her fra en legetime i Trondheim. FOTO: GORM KALLESTAD, NTB Gorm Kallestad

Streiken kommer etter at Riksmekleren torsdag 15. oktober konstaterte at det ikke var mulig for partene å komme til enighet om særavtalen. Legeforeningen aksepterte ikke meklingsresultatet.

Du må være abonnent for å lese denne artikkelen

Innenriks

Oljefondet

I dag kommer nye etikk­reg­ler for oljefondet. Norsk Folkehjelp-sjefen krever fortsatt nei til atomvåpen og mulighet til å svarte­lis­te verstinger.

Nav

Nav-revolusjon: Skal teste nytt grep for unge

Vi havna på …

… en fore­les­ning om Fridtjof Nansens forskning på slimålens nerve­sys­tem. Den inspirerer fortsatt norske fagmiljø til hjerne­forsk­ning i verdens­klasse.