Teater

Krig uten vinnere

Det finnes bare tapere og ofre i Bertolt Brechts «Den kaukasiske krittringen».

ULØSELIG KONFLIKT: Grusje (Hanna-Maria Grønneberg, til høyre) ofrer egne fremtidsutsikter for å ta vare på et barn, men når krigen er slutt blir hun anklaget av den biologiske moren for å ha stjålet det. FOTO: ØYVIND EIDE OyvindEideULØSELIG KONFLIKT: Grusje (Hanna-Maria Grønneberg, til høyre) ofrer egne fremtidsutsikter for å ta vare på et barn, men når krigen er slutt blir hun anklaget av den biologiske moren for å ha stjålet det. FOTO: ØYVIND EIDE OyvindEide
[@portabletext/react] Unknown block type "cover-box", specify a component for it in the `components.types` prop

Du må være abonnent for å lese denne artikkelen

Teater

Teater

Mina og Grise­fis­ken

Underhaldande og i overkant mangslungen familiemusikal med alvorlege undertonar.

Teater

Spelet om Heilag Olav

Allereie på 1960-talet meinte arrangørane på Stiklestad at manuset til «Spelet om Heilag Olav» var for dårleg. Er det ikkje på høg tid å gjere noko med det?

Teater

Komedien om mestak

«Komedien om mestak» er neppe blant Shakespeares beste, men i lokal og fargerik språkdrakt greier Rabarbra­teateret likevel å skape stor underhaldning.