Notert

Får ordet mest

NOTERT:

FOTO: HEIKO JUNGE, NTB Heiko JungeFOTO: HEIKO JUNGE, NTB Heiko Junge

I alle år er NRK blitt beskyldt for å ha en politisk slagside mot venstre. Men de politikere som fikk komme mest til orde hos rikskringkasteren de siste årene, er de borgerlige, viser en ny rapport fra tankesmia Manifest. Rapporten bygger på tellinger av deltakerne i Dagsnytt 18 og i Politisk kvarter under valgkampen i 2019, samt i to andre perioder i 2018 og 2019. Undersøkelsen viser at borgerlig blokk hadde 60,4 prosent av deltakerne i disse programmene mot 39,5 prosent fra rødgrønn blokk. ©NTB

Du må være abonnent for å lese denne artikkelen

Kultur

Bøker

Tusenvis av ukrainske barn får ikke bøker til skolestart etter at opptil 8 millioner bøker skal være ødelagt i et russisk drone­an­grep.

Scenekunst

Etter enda et avslag fra Kultur­rådet legger Verdens­teatret ned drifta. - Sender et fryktelig dårlig signal når det er så vanskelig for kompanier i verdens­klasse å overleve, sier Therese Bjørneboe.

Akademia

Forsk­nings­rådet er for dyrt i drift og burde inn­skren­kes, hevder flere profes­sorer.