Notert

Går så det gviner

NOTERT:

FOTO: JO STRAUBE FOTO: JO STRAUBE

Man kan si mye dårlig om koronakrisa, men noen lyspunkter er det, tross alt. Ett av dem er at Forlagenes store boksalg i år er tvunget til å legge ut sine 1179 titler i en provisorisk nettbutikk. Kjedelig for dem som liker de tradisjonsrike, eviglange køene utenfor Filmens hus, men deilig for oss som bare er ute etter et kupp. Foreløpig går salget meget godt, og Halvor Tjønn troner på toppen av salgslista med «Russland blir til», melder Bok365. Først på femteplass finner vi en roman: Agnes Ravatns «Dei sju dørene».SHH

Du må være abonnent for å lese denne artikkelen

Kultur

Kommentar

Noe har gått i stykker – ikke bare i Sverige, men overalt. Den enkle for­kla­ringen er at David Bowie var limet som holdt verden sammen.

Film

I fjor vant regis­sø­rene Oscar. Nå trues de av israelske ministre for sin nye film.

Kulturtirsdag

I høst fullføres tv-versjonen av «Hundre års ensomhet». Da var det på høy tid å få lest Gabriel García Márquez’ latin­ame­ri­kanske roman­klas­siker.