Notert

Appnekt til EU-møte

NOTERT:

FOTO: MORTEN DARVING SCHLÜTER, DR FOTO: MORTEN DARVING SCHLÜTER, DR

Onsdag måtte Google ta en helomvending etter først å ha fjernet den danske allmennkringkasteren DRs barne-app «Ramasjang» fra sine plattformer. Google mente appen oppfordret til vold og tobakksbruk og slettet den. Nå varsler danske politikere at de vil oppfordre statsministeren til å adressere problemstillingen på det kommende europeiske toppmøtet, melder den danske avisa Politiken. Flere politikere mener hendelsen bør føre til en breiere diskusjon i EU om teknologigigantenes makt. Ådne Feiring

Du må være abonnent for å lese denne artikkelen

Kultur

Kulturtirsdag

I 2026 skal arkitektur gjenbrukes. Enten det gjelder banker, posthus eller indu­stri­an­legg, har kunstnerne årevis med relevant erfaring.

Bøker

Hvem som utpekes til ny for­lags­sjef, blir avgjørende for om Amedi­a­stif­telsen lykkes med Aschehoug, ifølge Trond Andreassen.

Teater

Teater­kri­ti­kerne refset timingen for forestil­lingen «Sønnen» om Marius Borg Høiby. Nå slår teaterfolk tilbake.