Innkjøp

Kunnskapssluk i staten

Oslo vil senke konsulentbruken ved å bygge opp egen kompetanse på IT:

BEHOV: Robert Steen (Ap) mener det ikke er nok intern IT-kompetanse i det offentlige i dag. – Teknologi blir mer og mer av kjernevirksomheten i det vi jobber med, sier han.FOTO: TOM HENNING BRATLIE Foto: Tom Henning BratlieBEHOV: Robert Steen (Ap) mener det ikke er nok intern IT-kompetanse i det offentlige i dag. – Teknologi blir mer og mer av kjernevirksomheten i det vi jobber med, sier han.FOTO: TOM HENNING BRATLIE Foto: Tom Henning Bratlie

I fjor brukte statlige virksomheter sju milliarder kroner på å kjøpe inn IT-tjenester fra private konsulenter. De private hentes inn for å utvikle nye systemer, og tar med seg kompetansen tilbake når jobben er gjort.

Du må være abonnent for å lese denne artikkelen

Politikk

Fremskrittspartiet

I 2018 mente han at det ikke var trygt for unge jenter i FpU. Nå sier Mats Ramo at håndte­ringen av varsler i Frp har blitt mye bedre.

Økonomi

SV vil ha en ri­kings­katt inspirert av den franske økonomen Gabriel Zucman. Det kan gi milli­ard­beløp i året i statlige inntekter.

Politikk

Unges høyreflørt kan bli varig: – Ikke bare et blaff