Usa

Satser alt på lov og orden

Snur antiterrorapparat mot egne borgere

Ny valgstrategi for Trump

RØYKLEGGER: Føderale styrkene tok i bruk store mengder tåregass mot demonstranter i Portland 22. juli. Styrkene har vært til stede på demonstrasjonene i byen siden begynnelsen av juli. FOTO: NOAH BERGER, AP/NTB SCANPIX Noah BergerRØYKLEGGER: Føderale styrkene tok i bruk store mengder tåregass mot demonstranter i Portland 22. juli. Styrkene har vært til stede på demonstrasjonene i byen siden begynnelsen av juli. FOTO: NOAH BERGER, AP/NTB SCANPIX Noah Berger

I snart en måned har føderale sikkerhetsstyrker i militærutstyr vært på bakken i Portland i Oregon. De siste femti dagene har det vært sammenhengende antirasistiske protester i byen. Flere videoer viser de samme styrkene arrestere demonstranter og putte dem inn i umarkerte biler.

Du må være abonnent for å lese denne artikkelen

Utenriks

Ukraina-krigen

Ukraina står overfor en ny eksport­krise etter at angrep har gjort sjøveien farligere.

Kommentar

Tilbyr en sniktitt på innlegg som kan flytte milliarder på børsen for bare 100.000 dollar.

Intervju

Den ameri­kanske venstre­sida har vind i seilene, og Bhaskar Sunkara fryder seg. Samtidig advarer venstre­ideo­logen både mot å utvanne prosjektet og å bli for radikal for velgerne.