Eu

Kutt går under radaren

EU-kommisjonen vil gi mindre til utdanning og mer til grenseforsvar

Krisepakka får oppmerksomheten

PÅ OPPLØPET: Tysklands statsminister Angela Merkel har vært den mest sentrale figuren i forhandlingene om EUs krisepakke og langtidsbudsjett. FOTO: JOHN THYS, AP/NTB SCANPIX Francisco SecoPÅ OPPLØPET: Tysklands statsminister Angela Merkel har vært den mest sentrale figuren i forhandlingene om EUs krisepakke og langtidsbudsjett. FOTO: JOHN THYS, AP/NTB SCANPIX Francisco Seco

Gjennom hele helga har EUs statsledere forhandla på spreng i det som har blitt det lengste europeiske toppmøtet siden Nice i 2000. Etter fire dager og tre netter med intense forhandlinger var situasjonen fortsatt uklar da Klassekampen gikk i trykken i går.

Du må være abonnent for å lese denne artikkelen

Utenriks

Sudan

Vestens økonomiske interesser i De forente arabiske emirater har bidratt til å holde borger­krigen i Sudan i gang, ifølge utvik­lings­forsker Gunnar Sørbø.

Spania

Ceuta-krisa splitter EU: – Kollektiv selv­ska­ding

Usa

Mens Aipac bruker rekord­beløp på å støtte Israel-vennlige demo­kra­tiske kandidater fram mot mellom­valget, mener venstre­si­de­profil Daniel Denvir at den progres­sive bølgen ikke lar seg stoppe.