Økonomi

Håver inn etter rekordår

Jaguar-forhandlere får stor krisestøtte etter et unormalt godt år i 2019:

GOD FART: Jaguar I Pace har en utsalgspris på 649.000 kroner. Forretningene som fikk fart på salget i fjor, har langt lavere omsetning i år. Her fra Insignia, en Jaguar-forhandler i Oslo. Christopher OlssønGOD FART: Jaguar I Pace har en utsalgspris på 649.000 kroner. Forretningene som fikk fart på salget i fjor, har langt lavere omsetning i år. Her fra Insignia, en Jaguar-forhandler i Oslo. Christopher Olssøn

I mai 2018 lanserer Jaguar elbilen I Pace i Norge. I løpet av 2019 eksploderer salget. I mars og april selger norske forhandlere 846 biler, nesten like mange som de rundt 1000 bilene som er solgt året før, ifølge tall fra Opplysningskontoret for Veitrafikken (OFV).

Du må være abonnent for å lese denne artikkelen

Innenriks

Eu

EU-av­stem­ningen på Island kan gi den norske ja-sida vind i seilene. Men roingen under fotball-VM gjorde nordmenn mer motstands­dyk­tige mot EU, tror Sps Geir Pollestad.

Ministernes mester

I sin iver etter å styrke forholdet til europeiske allierte har forsvars­mi­nister Tore O. Sandvik mistet dagens militære beredskap av syne, mener tidligere gene­ral­løytnant Robert Mood.

22. juli

Yasir Mohamed (21) og Sigrid Solberg Pedersen (18) mener skolene må ta et større ansvar for å snakke med ungdommer om 22. juli.