Økonomi

Håver inn etter rekordår

Jaguar-forhandlere får stor krisestøtte etter et unormalt godt år i 2019:

GOD FART: Jaguar I Pace har en utsalgspris på 649.000 kroner. Forretningene som fikk fart på salget i fjor, har langt lavere omsetning i år. Her fra Insignia, en Jaguar-forhandler i Oslo. Christopher OlssønGOD FART: Jaguar I Pace har en utsalgspris på 649.000 kroner. Forretningene som fikk fart på salget i fjor, har langt lavere omsetning i år. Her fra Insignia, en Jaguar-forhandler i Oslo. Christopher Olssøn

I mai 2018 lanserer Jaguar elbilen I Pace i Norge. I løpet av 2019 eksploderer salget. I mars og april selger norske forhandlere 846 biler, nesten like mange som de rundt 1000 bilene som er solgt året før, ifølge tall fra Opplysningskontoret for Veitrafikken (OFV).

Du må være abonnent for å lese denne artikkelen

Innenriks

Arbeidsliv

I morgen går Rebekka Stensbø og 23 kolleger i SAS Link til streik. For henne handler det om likebe­hand­ling.

Reportasje

Gjennom 53 år har Bjørn Molund overlevd kutt og omstil­linger i postve­senet. Han tror det helst vil gå godt denne gangen også.

Stortinget

På én spørretime måtte samferd­sels­mi­nister Kamzy Gunaratnam (Ap) svare på 24 ulike spørsmål fra Frp.