Økonomi

Håver inn etter rekordår

Jaguar-forhandlere får stor krisestøtte etter et unormalt godt år i 2019:

GOD FART: Jaguar I Pace har en utsalgspris på 649.000 kroner. Forretningene som fikk fart på salget i fjor, har langt lavere omsetning i år. Her fra Insignia, en Jaguar-forhandler i Oslo. Christopher OlssønGOD FART: Jaguar I Pace har en utsalgspris på 649.000 kroner. Forretningene som fikk fart på salget i fjor, har langt lavere omsetning i år. Her fra Insignia, en Jaguar-forhandler i Oslo. Christopher Olssøn

I mai 2018 lanserer Jaguar elbilen I Pace i Norge. I løpet av 2019 eksploderer salget. I mars og april selger norske forhandlere 846 biler, nesten like mange som de rundt 1000 bilene som er solgt året før, ifølge tall fra Opplysningskontoret for Veitrafikken (OFV).

Du må være abonnent for å lese denne artikkelen

Innenriks

Ministernes mester

Jonas Gahr Støre er elsket av verdens­lederne. Norske velgere er det verre med.

Jordbruk

Vått og grått vær truer bønder i Trøndelag med økonomiske tap og ødelagte avlinger. Kornbonden Ole Martin Riseth ligger våken og håper været snur.

Datasenter

Menings­måling viser stor folkelig motstand mot nye datasentre. Rødt vil ha en «pa­nikk­lov» i datasenter-byggingen.