Notert

Raja refser Aftenposten

NOTERT:

FOTO: TOM HENNING BRATLIE FOTO: TOM HENNING BRATLIE

Kulturminister Abid Q. Raja (V) er lite fornøyd med Aftenpostens artikkel om det politiske spillet bak skrotingen av regionreformen for kulturlivet. Ifølge avisas anonyme kilder lot Raja seg presse av Høyre til å ofre prestisjeprosjektet. «Det er synd av Aftenposten å la seg rive med av et orkestrert spill», skriver Raja på Facebook torsdag. «Jeg snakket bortimot en halvtime med Aftenposten om denne saken, og da må jeg få si at jeg synes det er skuffende å se at vinklingen i så stor grad er basert på de anonyme kildene.» Bendik Wold

Les hele Klassekampen på nett

Få nyhetene som setter dagsorden, analysene som betyr noe og stemmene som teller. Abonner i dag.

Bli abonnent

Allerede abonnent?

Kultur

På tampen

Kva er verst for NRKs truverd: å krevja ute­sten­ging av Israel eller å lata som at Eurovision eksisterer i «drøm og fantasier»?

Historie

Nesten alle filmene om okku­pa­sjonstida har kommet de siste 25 årene.

Historie

Arne sang «Ja, vi elsker» for første gang. Bjarne ventet på at faren skulle komme hjem. I dag er det 80 år siden freden kom til Norge.