Nytt tollregime

Storbritannia la i går fram de nye tollreglene som gjelder ved årsskiftet når landet ikke lenger er medlem av EUs tollunion. Det blir et enklere regelverk med lavere tollsatser enn EUs fellessatser, heter det i en pressemelding fra den britiske regjeringen. Tollen fjernes helt på en rekke varer. ©NTB

Du må være abonnent for å lese denne artikkelen

Utenriks

Reportasje

Om tre uker går Israel til sitt første valg etter den største sikkerhets­katastrofen i landets historie. For mange er Benjamin Netanyahu fortsatt den eneste som kan redde dem.

Brasil

Familien Bolsonaro har sikret seg en rekke plasser i Kongressen. – Brasil slik vi kjenner det, er nå nesten full­sten­dig erstattet, sier analytiker.

Jemen

En ny offensiv prøver å drive Houthi-militsen tilbake. Begge sider tror USA kan være på vei inn i krigen.