Anmeldelse

I takt og utakt med verden

Forholdet mellom musikk og billedkunst forsøkes belyst i gruppeutstilling på Oslo kunstforening.

OM IGJEN OG OM IGJEN: William Kentridges animasjon foregår over gamle boksider med musikk av Neo Muyanga. Verket setter deg i transe og får deg til å bli sittende og se den en gang til, og enda en gang. FOTO: OSLO KUNSTFORENING OM IGJEN OG OM IGJEN: William Kentridges animasjon foregår over gamle boksider med musikk av Neo Muyanga. Verket setter deg i transe og får deg til å bli sittende og se den en gang til, og enda en gang. FOTO: OSLO KUNSTFORENING

Oslo Kunstforening

Gruppeutstilling med Cássio Bomfim, Jeannette Ehlers, Anita Ekman, Satch Hoyt, William Kentridge & Neo Muyanga, Camille Norment, Dawit L. Petros og Nyugen E. Smith.

Kuratert av Selene Wendt

Står til 24. mai

Nå som man litt forsiktig kan begynne å gå steder igjen, kan man for eksempel gå til Oslo kunstforening. Utstillingen Listening to Echoes of the South Atlantic undersøker, i hvert fall til dels, forholdet mellom musikk og billedkunst. Det er selvsagt noe vi aldri vil bli ferdig med, og neppe noe du får belyst mer enn fragmenter av innenfor en liten gruppeutstilling på en kunstforening – men det må jo likevel gjøres.

Du må være abonnent for å lese denne artikkelen

Kultur

Ny norsk sangbok

Oslo-Biskop Sunniva Gylver nominerer «Sint» av Hilja. – Låta er en opp­ford­ring til alle som har funnet seg i litt for mye.

Kulturuka

Fotball-VM røsker oss ut av våre stivnede vaner og minner oss om at noe annet er mulig.

Kunst

– Jeg var mange turer på Utøya, sier kunstner Matias Faldbakken