Oppildner ønsker om kupp

Notert

FOTO: ERALDO PERES, AFP/NTB SCANPIX Eraldo PeresFOTO: ERALDO PERES, AFP/NTB SCANPIX Eraldo Peres

Brasils president Jair Bolsonaro er igjen i hardt vær etter at han på søndag, nok en gang, talte til en ytre høyre-demonstrasjon mot smitteverntiltak i hovedstaden Brasília. Den brasilianske presidenten har utmerket seg som en av verdens statsledere som utøver størst motstand mot å bekjempe koronaviruset. Dette til tross for at Brasil er et av de hardest rammede landene med over 108.000 bekreftede tilfeller og over 7300 koronadødsfall, ifølge Worldometers oversikt.

Du må være abonnent for å lese denne artikkelen

Utenriks

Iran-krigen

Det ameri­kanske militæret har utarbeidet planer for nye omfattende angrep mot Irans energi-in­fra­struktur og atomanlegg, ifølge CNN.

Analyse

Angie Nixon vant i Florida. Uten de rikes penger.

Ukraina

En ny europeisk-amerikansk plan skal bane vei for fred i Ukraina. Men Trumps diesel­av­tale kan sette kjepper i hjulene.