Bøker

En vår i sorg og svermeri

Ole Robert Sunde vil skrive tekster som er styrt av impulser og følelser heller enn fornuft. Nå er han aktuell med boka «Vomtenker»:

NÆRSYNT: – Etter at kona mi døde, ser jeg at hun er i alle de små, hverdagslige tingene. Derfor blir jeg sittende og se nøye på dem, sier forfatter Ole Robert Sunde. Christopher OlssønNÆRSYNT: – Etter at kona mi døde, ser jeg at hun er i alle de små, hverdagslige tingene. Derfor blir jeg sittende og se nøye på dem, sier forfatter Ole Robert Sunde. Christopher Olssøn

Vårdagen er varm og full av kvitredilla. Forfatter Ole Robert Sunde har spasert forbi Slottsparken i skjorte og dress. Han rapporterer smilende om at han så to personer som klemte lenge – et sjeldent syn i det offentlige rom nå om dagen. Han bemerker en fugl, smiler overbærende til mennene som allerede har fått på seg kortbuksene.

Du må være abonnent for å lese denne artikkelen

Kultur

Bøker

At det for øyeblikket er flest kvinner i Bok-Norge, bekymrer verken Brit Bildøen eller Eldrid Lunden.

Kultur

Bevaring av norsk kultur er den viktigste grunnen til å finansiere museer og teatre over skatte­sed­delen, mener et flertall i befolk­ningen.

Bøker

Mannfolka har forlatt bøkenes verden. Nå er det bare idealis­tene igjen, mener Agnes Ravatn – og de er damer.