Helse

Tror økonomien smittes

Olje- og servicenæringer er sårbare når koronasmitten slår inn i økonomien, mener forskere:

MOTBAKKE: Brønnhode­ventiler, såkalte juletrær, står side om side på plattform J på Ekofisk-feltet. Norges økonomi går tøffe tider i møter som følge av koronautbruddet, tror flere eksperter.FOTO: MARIE VON KROGH Marie von KroghMOTBAKKE: Brønnhode­ventiler, såkalte juletrær, står side om side på plattform J på Ekofisk-feltet. Norges økonomi går tøffe tider i møter som følge av koronautbruddet, tror flere eksperter.FOTO: MARIE VON KROGH Marie von Krogh

I går stupte verdien av selskapene på Oslo Børs. Fallet kommer som følge av at isolasjonstiltak og frykt for koronaviruset slår inn i verdensøkonomien.

Du må være abonnent for å lese denne artikkelen

Mer fra Klassekampen

Økonomi

Regnet på Stol­ten­bergs skattekutt: – Én time i året

Teater

Regissør Kjersti Horn løfter musikalen «Cabaret» til en brenn­ak­tuell fortelling om fascisme i vår tid.

Film

Doku­men­tar­filmen «Naza» hylles verden over. Men svensk kritiker tror antise­mitter gleder seg til å bruke den i propa­gan­daen sin.