Syria

Forsøker å hindre virusutbrudd i Idlib

PRESSET: Russiske fly bombet Syrias sivilforsvar i januar. Det hardt pressede helsesystemet i Syria vil ikke tåle koronautbrudd, tror eksperter.FOTO: ABDULAZIZ KETAZ, AFP/NTB SCANPIX ABDULAZIZ KETAZPRESSET: Russiske fly bombet Syrias sivilforsvar i januar. Det hardt pressede helsesystemet i Syria vil ikke tåle koronautbrudd, tror eksperter.FOTO: ABDULAZIZ KETAZ, AFP/NTB SCANPIX ABDULAZIZ KETAZ

Syria har ennå ikke bekreftet noen tilfeller av koronasmitte, men i den krigsherjede Idlib-provinsen har mange allerede dårlig helse, og helsesystemet er nede for telling. Hjelpeorganisasjoner drar nå inn i regionen for å forsøke å forhindre et smitteutbrudd, men de har oddsene mot seg:

Du må være abonnent for å lese denne artikkelen

Utenriks

Usa og iran

USA sender militærfly til Israel, samtidig som de bomber flere mål i Iran. Donald Trump vil neppe lykkes med sin strategi, mener Egypts tidligere viseuten­riks­mi­nister.

India

Flere tusen demon­stranter krever utdannings­ministerens avgang

Mexico

Mexicos president Claudia Sheinbaum er klima­fors­ker og tidligere hoved­for­fatter til FNs klimapanel. Nå vil hun åpne for fracking.