Fokus

Keiserens nye klær

Vi må bli kvitt konsulentbransjens tåkeprat.

De sammenslåtte fylkeskommunene, som er rammet av regionreformen, startet med å formulere en «visjon» som har som formål å være grunnlaget for utvikling av strategier og målstyring, samtidig som det skal bidra til å skape en felles identitet og samhold i det nye fylket. Visjonen skal ligge til grunn for fylkeskommunens styringsdokumenter, heter det. Når man leser visjonene er det bare én karakteristikk som er treffende. Dette er tøv.

Du må være abonnent for å lese denne artikkelen

Fokus

Vi diskuterer hva den sykmeldte må gjøre for å komme tilbake. Men hva med jobben hun skal tilbake til?

Vi diskuterer stadig hvilke verdier innvand­rere og muslimer må slutte opp om. Men hvem eier egentlig de «norske» verdiene?

I Storbri­tannia har Palantir bygd en offentlig helse­platt­form. Resultatet viser et selskap som ikke er så mytisk som vi tror.