Tyskland

Rammet av rasistisk terror

Minst ti drepte i terrorangrep

Gjerningsmann etterlot seg 24-siders manifest

SIKRER BEVIS: Hvitkledde rettsmedisinere entrer en bygning i sentrum av byen Hanau, åstedet for terrorangrepet som onsdag kveld rammet byen. FOTO: ANDREAS ARNOLD, AP/NTB SCANPIX Andreas ArnoldSIKRER BEVIS: Hvitkledde rettsmedisinere entrer en bygning i sentrum av byen Hanau, åstedet for terrorangrepet som onsdag kveld rammet byen. FOTO: ANDREAS ARNOLD, AP/NTB SCANPIX Andreas Arnold

Gjestene på Midnight, en kafé i sentrum av byen Hanau, nøt onsdag kveld sine vannpiper sånn som de pleier. Men rett før klokka ti om kvelden ble freden brutt. Plutselig kom en mann og begynte å skyte mot dem. Kort tid etter var tre personer drept. Et nytt tysk marerittangrep fra ytre høyre var i gang.

Du må være abonnent for å lese denne artikkelen

Utenriks

Sverige

– Magdalena Andersson kan bli stats­mi­nister, men hun tapte valgkampen, sier Katalys-leder Daniel Suhonen.

Folkerett

Tyskland ber ICJ avvise Nicaraguas anklager om med­virk­ning til folkemord. Både folke­ret­ten og Ortega-regimet er på prøve, mener eksperter.

Usa

Kommer­si­elle selskaper ønsker å utvinne mineraler fra havbunnen. Nå raser det en rettssak som kritikerne mener er en bevisst avled­nings­ma­nøver.