Iran

Disputt om styrt

Får ikke tilgang til flyets ferdskriver og taleregistrator:

KAOS: Brannfolk og sikkerhetspersonell under undersøkelsene og opprydningen etter Boeing-styrten ved et boligområde utenfor Teheran i går. FOTO: HASAN SHIRVANI, AFP/NTB SCANPIX HASAN SHIRVANIKAOS: Brannfolk og sikkerhetspersonell under undersøkelsene og opprydningen etter Boeing-styrten ved et boligområde utenfor Teheran i går. FOTO: HASAN SHIRVANI, AFP/NTB SCANPIX HASAN SHIRVANI

Ingen av de 176 om bord overlevde flystyrten utenfor Teheran tidlig i går morges. Iranere, kanadiere og svensker er blant de omkomne.

Du må være abonnent for å lese denne artikkelen

Utenriks

Iran-krigen

Donald Trump har avvist Irans forslag om å åpne Hormuz­stredet og gjenoppta forhand­lin­gene. Privat vurderer han nye angrep etter mellom­valget, ifølge Reuters.

Analyse

Det pågår en stedfor­tre­derkrig i Brasils høy­este­rett.

Reportasje

Folk i Russland og Finland var bundet sammen av geografien. I sommer bestemte den finske regje­ringen seg for å forlenge stengingen av grensa på ubestemt tid.