Medier

Går fra DN til tanta

NY JOBB: Kjetil Alstadheim. Tom Henning Bratlie/KlassekampenNY JOBB: Kjetil Alstadheim. Tom Henning Bratlie/Klassekampen

Kjetil Bragli Alstadheim (51) blir ny politisk redaktør i Aftenposten. Han går fra tilsvarende stilling i Dagens Næringsliv. Den profilerte DN-kommentatoren slutter dermed etter 23 år i den rosa næringslivsavisa. Han har bakgrunn som politisk journalist i Dagens Næringsliv, Aftenposten og Klassekampen.

Du må være abonnent for å lese denne artikkelen

Kultur

Kulturuka

Vi vet ikke lenger hvordan verden rundt oss fungerer. Selv har jeg sittet en uke i Sigrun Bergs vevstue og gruet meg til å sy en hempe på bunaden.

Over sofaen

For Ellen Horn er hjemme der kunst­ver­kene hennes er. Men også litt på Natio­nal­thea­tret, som hun stadig drømmer om å utvide i klassisk stil.

Bøker

Badende gutter, kvinner i slåbrok og en pike med favnen full av fisk: Et lite øylandskap i Oslo­fjor­den har inspirert kunstnere gjennom hundre år, viser en ny bok.