Venezuela

El-prosjekt splitter

Omfattende strømbrudd i Venezuela plager presset befolkning:

MØRKT: En bil lyser opp ei mørklagt gate i Maracaibo i Venezuela tidligere i år. Det er store problemer med strømnettet i landet, og mange rammes ofte av langvarige strømbrudd. FOTO: MATIAS DELACROIX, AFP/NTB SCANPIX MATIAS DELACROIXMØRKT: En bil lyser opp ei mørklagt gate i Maracaibo i Venezuela tidligere i år. Det er store problemer med strømnettet i landet, og mange rammes ofte av langvarige strømbrudd. FOTO: MATIAS DELACROIX, AFP/NTB SCANPIX MATIAS DELACROIX

Denne uka besluttet den opposisjonskontrollerte nasjonalforsamlingen i Venezuela å stanse en debatt i siste liten. Debatten handlet om et forslag om at FN skal hjelpe Venezuela med å gjenoppbygge strømnettet.

Du må være abonnent for å lese denne artikkelen

Utenriks

Sverige

– Magdalena Andersson kan bli stats­mi­nister, men hun tapte valgkampen, sier Katalys-leder Daniel Suhonen.

Folkerett

Tyskland ber ICJ avvise Nicaraguas anklager om med­virk­ning til folkemord. Både folke­ret­ten og Ortega-regimet er på prøve, mener eksperter.

Usa

Kommer­si­elle selskaper ønsker å utvinne mineraler fra havbunnen. Nå raser det en rettssak som kritikerne mener er en bevisst avled­nings­ma­nøver.