Perspektiv

Perspektiv

Lydersen Galleri Kampen i Norderhovgate 30 i Oslo viser en utstilling med malerier av Dag Lydersen. Utstillingen henger til 17. november. Her «Notat i rødt I», akryl på lerret. Lydersen Galleri Kampen i Norderhovgate 30 i Oslo viser en utstilling med malerier av Dag Lydersen. Utstillingen henger til 17. november. Her «Notat i rødt I», akryl på lerret.

Du må være abonnent for å lese denne artikkelen

Mer fra Klassekampen

Atomkraft

15 år etter den siste store atomkraft­ulykken er norske politikere blitt positive til kjerne­kraft. Fysiker M. V. Ramana mener vi har glemt hvor farlig tekno­lo­gien er.

Ny norsk sangbok

Forfatter April Alexan­ders­dottir mener «Om igjen» fra bergens­bandet Razika er århundrets beste norske låt.

Skog

For første gang i historien har det samlede skogvo­lumet passert én milliard kubikk­meter. Professor Anders Bryn spår at hele Hardanger­vidda vil være skogkledd om hundre år.