Hellas

Masseslagsmål i overfylt asylmottak

KAOTISK: Det brøt ut slagsmål i en overfylt leir på øya Samos. Det begynte også å brenne i leiren. FOTO: MICHAEL SVARNIAS, AP/NTB SCANPIX Michael SvarniasKAOTISK: Det brøt ut slagsmål i en overfylt leir på øya Samos. Det begynte også å brenne i leiren. FOTO: MICHAEL SVARNIAS, AP/NTB SCANPIX Michael Svarnias

Leiren, hvor folk venter på å få asylsøknaden sin behandlet, ble bygget for å innlosjere 650 mennesker. I dag huser den 5700 asylsøkere, ifølge greske myndigheter.

Du må være abonnent for å lese denne artikkelen

Utenriks

Midtøsten

Hizbollah raser mot det nye ramme­verket Israel og Libanon har signert. Analy­ti­kere advarer om at det kan forverre situa­sjonen i Libanon og svekke utsiktene for fred mellom USA og Iran.

Fotball-vm

Noen tanker etter to uker på svinedyr fot­ball­fest.

Ukraina-krigen

Ukraina øker presset mot Russland med flere drone­an­grep. Analy­ti­kere mener krigen preges av gjensidig eskalering.