Toget

Akkurat nå

Det må sies at du har fått mye juling. Du har blitt latterliggjort for det dumme navnet ditt, vært gjenstand for mang en Dagsnytt Atten-debatt og blitt hengt ut til spott og spe av dedikerte Twitter-kontoer. Kanskje jeg burde være «the bigger person» her, og latt det ligge. Men du Vy, du Vy. Du gjør det bare så altfor lett for oss. NB: Hvis dette temaet synes passé, så bær over med meg: Jeg har hatt mammaperm i ti måneder og trenger å ventilere.

Du må være abonnent for å lese denne artikkelen

Mer fra Klassekampen

Eu

EU-av­stem­ningen på Island kan gi den norske ja-sida vind i seilene. Men roingen under fotball-VM gjorde nordmenn mer motstands­dyk­tige mot EU, tror Sps Geir Pollestad.

Ministernes mester

I sin iver etter å styrke forholdet til europeiske allierte har forsvars­mi­nister Tore O. Sandvik mistet dagens militære beredskap av syne, mener tidligere gene­ral­løytnant Robert Mood.

Kronikk

Det er reformiver i Norge. Kan vi lære noe av Tyskland?